Muusikapreemiad


Image

Eesti Muusikanõukogu ja Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital tunnustavad rahvusvahelisel muusikapäeval muusikamaastiku parimaid. Koos antakse preemiad välja üle kümne aasta.

Tunnustamaks Eesti muusikuid või muusikainstitutsioone, kelle tegevus on kaasa aidanud muusikavaldkonna arengule annab Eesti Muusikanõukogu alates 2002. aastast välja stipendiume „muusikapreemiad“.

Preemiad on tunnustus kogu senise tegevuse eest. Tänavu antakse välja kolm preemiat: interpretatsiooni preemia, heliloomingu preemia ja muusikaelu tegelase preemia.

Muusikapreemiate väljaandmist toetavad Maarja ja Indrek Neivelt, Eesti Autorite Ühing ja Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital.

Preemiasaajad valib esitatud kandidaatide hulgast žürii, kuhu kuuluvad Eesti Muusikanõukogu juhatuse liikmed ja preemia toetajate esindajad.

Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital tunnustab  aastapreemiatega hooajal 2018/2019 enim silma paistnud muusikategelasi  ja -kollektiive. Traditsioon sai alguse 1995. aastal.  Rahvusvahelisel muusikapäeval antakse välja üheksa preemiat.

Ettepanekuid preemiatele oodatakse 21. augustiks.

Preemia saajad avalikustatakse ja preemiate pidulik üleandmine toimub Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdisaalis. Pidulik auhinnatseremoonia toimub Eesti Muusikanõukogu, Eesti Kultuurkapitali ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia koostöös. Ülekannet pidulikust tseremooniast vahendab ETV.


Image