Muusikapreemiad jagatud!

In Uncategorized by Kaisa Lõhmus

Eesti Muusikanõukogu ja Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital tunnustasid rahvusvahelisel muusikapäeval muusikamaastiku parimaid. Koos anti preemiad välja üheteistkümnendat aastat järjest.

„Eesti muusika on meie riigi üks visiitkaarte ja muusika on rahvusvaheliselt üks kõige mõistetavamaid kunstivorme. Läbi muusika teeme Eestit pidevalt killukese haaval suuremaks,“ ütles Eesti Muusikanõukogu president Ivari Ilja. „Muusikapäeval mõtleme muusika tähtsusele meie elus ja tunnustame muusikuid. See on ilus ja väga oluline traditsioon. Palju õnne kõigile tänavustele laureaatidele!“

Tunnustamaks Eesti muusikuid või muusikainstitutsioone, kelle tegevus on kaasa aidanud muusikavaldkonna arengule annab Eesti Muusikanõukogu alates 2002. aastast välja  muusikapreemiad. Preemiatega tunnustatakse kogu senise tegevuse eest. Muusikapreemiate väljaandmist toetavad Eesti Autorite Ühing, Maarja ja Indrek Neivelt, ja Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital.

Eesti Muusikanõukogu muusikapreemiad 2019

Heliloomingupreemia  –  Timo Steiner – piire laiendav looming

Interpretatsioonipreemia  –  Toomas Vavilov– silmapaistev klarnetikunstnik

Preemia muusikaelu jaoks olulise ja väljapaistva tegevuse eest –  Aare Tammesalu – missioonitundega kontserdielu rikastaja

Žüriisse kuulusid EMN-i juhatus ja annetajate esindajad, kes valisid laureaadid välja Eesti Muusikanõukogu liikmete poolt üles seatud kandidaatide hulgast.

Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital tunnustab  aastapreemiatega hooajal 2018/19 enim silma paistnud muusikategelasi  ja -kollektiive. Traditsioon sai alguse 1995. aastal.  Tänavu anti välja kümme preemiat, ühe preemia suurus on 5000 eurot.

Helikunsti sihtkapitali aastapreemiad 2019

Allan Vurma – vokaaltehnika uurimine ja kõrgtasemel teaduspublikatsioonid

Una Corda – eesti nüüdismuusika edendamine

Avo Ots – panus eesti puhkpillimuusikasse

Ia Remmel – viljakas töö eesti muusikaajakirjanduses

ISCM World Music Days korraldustiim – erakordse muusikasündmuse korraldamine Eestis

Kaspars Putnins – pühendunud tegevus Eesti muusikakultuuris

Mari Kalkun – sisukas loominguaasta

Mihkel Mälgand – väljapaistev loominguline tegevus Eesti džässis

Märt-Matis Lill – ere loominguaasta ja “Suidsusannasümfoonia”

Reinut Tepp – tegevus varajase muusika interpreedina rahvusvahelisel tasemel

Sihtkapitali nõukogu koosseisus Tiia Teder, Kerri Kotta, Mart Laas, Kristjan Randalu, Janek Murd, Marika Pärk, Timo Steiner valis preemiate saajad välja avalikult esitatud kandidaatide hulgast.

Preemiate pidulik üleandmine toimus Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suures saalis. Tseremoonia kunstiline juht oli Kaspar Mänd, lavastas Jaak Prints. Ülekannet pidulikust tseremooniast vahendas ERR .

Eesti Muusikanõukogu preemiameene autor on Kristiina Oppi, Eesti Kultuurkapitali preemiameene autorid on Risto Tali ja Rait Siska.

Eelnevate aastate Eesti Muusikanõukogu laureaadid http://www.emc.ee/muusikapreemia/

Eelnevate aastate Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali laureaadid http://www.kulka.ee/sihtkapitalid/helikunst/aastapreemiad