Rahvusvaheline muusikapäev. Muusikapreemiad 2019.

In Uncategorized by Kaisa Lõhmus

Täna, 1. oktoobril tähistame rahvusvahelist muusikapäeva, mille kulminatsiooniks on Eesti Muusikanõukogu ja Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali muusikapreemiate üleandmine. Auhinnagala algab kell 19.00, otseülekannet pidulikust tseremooniast vahendavad ERR kultuuriportaal ja Klassikaraadio. Erisaade tseremooniast on ETV eetris kell 22.05.

Eesti Muusikanõukogu tunnustab möödunud hooaja ja kogu senise tegevuse eest muusikavaldkonna parimaid heliloomingu-, interpretatsiooni- ja muusikaelu tegelase preemiatega. Kultuurkapitali Helikunsti sihtkapital annab üle üheksa preemiat hooajal 2018/2019 enim silma paistnud muusikategelastele ja -kollektiividele.

Preemiate pidulik üleandmine toimub 100. aastapäeva tähistava Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia uues kontserdisaalis, mille valmimist on muusikud kaua oodanud. Tseremoonia täidab pidulikkusega Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Sinfonietta  ja mitmeid teised armastatud muusikud. Tseremoonia lavastab Jaak Print, muusikaline juht on Kaspar Mänd.
 

Muusikat saab kuulata terve päev!

Muusikapäeva kontserdiprogramm toob 1. oktoobril publikuni elava muusika pea kõikjale Eestis: 108 kontserti 38 vallas ja 31 linnas. Sel aastal keskendub iga maakond omaette instrumendile või erialale, mis täidab kontserte selles piirkonnas. Prii sissepääsuga muusikasündmusi jagub kõikjale üle Eesti. Kõlab klassikat, džässi ja pärimusmuusikat, mida esitavad oma ala vilunud meistrid kõrvuti säravate noorte muusikutega nii tavapärastes kui ka ebatraditsioonilistes kontserdipaikades. Vaata  muusikapäeva programmi http://muusikapaev.ee

Muusikapäev annab kõigile võimaluse tasuta osa saada erinevatest kontsertidest tänu sadadele muusikutele ja kontserdipaikadele, kes on programmiga ühinenud hea tahte alusel.

Rahvusvahelist muusikapäeva tähistamise traditsiooni algatas 1975. aastal Rahvusvahelise Muusikanõukogu tollane president, legendaarne viiuldaja Yehudi Menuhin, kes kutsus üles meenutama sellel tähtpäeval, milline koht on muusikal meie kultuuris ja igapäevases elus. 

Eelnevate aastate Eesti Muusikanõukogu laureaadid http://www.emc.ee/muusikapreemia/

Eelnevate aastate Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali laureaadidhttp://www.kulka.ee/sihtkapitalid/helikunst/aastapreemiad